ترمیم لمینت دندان

شاید شما در رابطه با لمینت دندان سوالاتی در ذهنتان به وجود آمده باشد سوالاتی همچون ترمیم لمینت دندان چیست ؟ انواع ترمیم دندان کدام اند؟ هزینه ترمیم لمینت دندان چگونه است ؟ ترمیم لمینت دندان چگونه انجام می شود؟ انجام لمینت دندان برای چه افرادی مناسب می باشد؟ برای رسیدن به پاسخ سوالاتتان تا پایان این مطلب ما را همراهی نمایید.

ترمیم لمینت دندان چیست؟

گفتنی است که ابتدا با مراجعه کردن به دندانپزشک دندان هایتان را چکاپ می‌کند. میزان پوسیدگی‌تان را تشخیص می‌دهد. سپس با توجه به آن درمانتان می‌کند.
ترمیم های مختلفی برای دندان وجود دارد و کاملاً بستگی به میزان خرابی دندان نیز دارد. با پیشرفت علم، دندان پزشکان علاوه بر درست کردن خرابی های دندان، زیبایی را به دندان های شما هدیه می‌دهند. لمینت کردن دندان، علاوه بر اینکه جای دندان های افتاده یا خراب را پر می‌کند، سفیدی و زیبایی را نیز به دندان ها می‌بخشد. لمینت ها، جنبه های زیبایی دارند و زیبایی و سفیدی را به دندان ها هدیه می‌کنند. آن‌ها به دو دسته سرامیکی و کامپوزیتی تبدیل می‌شوند. ضخامت لمینت های سرامیکی کمتر از کامپوزیتی است و البته دوام بالاتری دارند. در کامپوزیت کردن دندان را نمی‌تراشند. همین امر باعث طبیعی جلوه دادن لمینت سرامیکی است.
لمینت های کامپوزیتی براساس رنگ دلخواه تان در همان روز ساخته می‌شود. لازم نیست که قالبتان را از آزمایشگاه دریافت کنید. بلکه می‌توانید در جلسه اول دریافت کنید. اما نکته مهم تر از نوع لمینت، داشتن تجربه کافی و بالا است که در زیبایی دندان تأثیر دارد. اگر دندان پزشک ماهری برایتان لمینت کند تا نزدیک 10 سال از زیبایی دندان هایتان لذت می‌برید.

همه چیز درباره لیفت سینوس؟
مطلب پیشنهادی برای شما

 

 

انواع ترمیم دندان کدام اند؟

» پر کردن دندان: روش های زیادی برای ترمیم دندان وجود دارد. یکی از این نوع ترمیم، برای سطح دندان با استفاده از ماده ای به نام آمالگام، دندان را درست می‌کنند. آمالگام، آلیاژی است که حاوی مواد مختلفی از جمله جیوه است.
معمولاً در دندان های عقبی که معلوم نیستند و زیبا بودن آن چندان اهمیتی ندارد، استفاده می‌شود. البته خیلی از افراد هم هستند که می‌خواهند دندان‌های عقب خود را با کامپوزیت دندان ترمیم کنند که وقتی دهان خود را باز می‌کنند یا می‌خندند، پرشدگی های مشکی رنگ معلوم نباشد.

» ونیر یا لمینت: دندانپزشکان برای دندان هایی که دچار شکستگی جزئی یا لب پرشدگی شدند، از روش های ترمیم لمینت دندان یا ونیر استفاده می‌کنند. در این روش با کمک چسب مخصوص لایه‌ای نازک که همرنگ دندان است را بر روی دندان اصلی قرار می‌دهند. این روش معمولاً برای دندان های جلویی استفاده می‌شود.

» روکش و یا بریچ: روکش یکی از روش ترمیم است که بر روی تاج دندان قرار می‌گیرد و دندان را از فشار های وارد از مواد غذایی سخت محافظت می‌کند. در زمان هایی که دندان دچار آسیب هایی از جمله شکستگی و پوسیدگی، یکی از راه های درمان آن روکش کردن است. جنس روکش مختلف است. جنس آن می‌تواند از طلا، پورسلین و دیگر مواد های مختلف باشد. بریج کردن یکی دیگر از روش های ترمیم کردن است. بریج دندان نوعی پروتز دندانی مصنوعی است که بر روی یک یا چند دندان گذاشته می‌شود. در بریج یکی یا دوتا روکش نیز استفاده می‌شود تا استحکام کافی را به دندان بدهد. بریج یک نوع دندان مصنوعی ثابت است که بیمار نمی‌تواند آن را از دهان خود در بیاورد.

درمان های عقب نشینی لثه چیست؟
مطلب پیشنهادی برای شما

 

لمینت

هزینه ترمیم لمینت دندان چگونه است ؟

طبیعی است که هزینه لمینت کردن دندان با سال های قبل تفاوت زیادی دارد. باید ابتدا به دندانپزشک مراجعه کنید. دندانپزشک با چک کردن دندان هایتان، متوجه خرابی هایش می‌شود و سپس برای شما میزان لمینتی که باید استفاده کنید را می‌گوید.علاوه بر میزان خرابی دندان شما، به عوامل دیگری وابسته است. نبود مواد اولیه، گران بودن مواد اولیه و محدودیت در واردات مواد به داخل کشور از جمله مواردی است که لمینت دندان را گران کرده است.یکی دیگر از علت های پرهزینه بودن لمینت ها، هزینه های لابراتوار ها و آزمایشگاه هایی است که باید برای دندانتان، قالب گیری کند. دقت کنید که انتخاب مواد اولیه و باکیفیت ترین آن هزینه خاص خودش را دارد.
همان طور که گقته شد، لمینت کردن علاوه بر درمان، دندان ها را زیبا نیز می‌کند. بستگی دارد که نیاز شما کدام است. آیا می‌خواهید دندان های پوسیده و خراب خود را درست کنید یا می‌خواهید صرفاً زیبایی را برای دندان هایتان داشته باشید. کاملاً بستگی به نیاز خودتان دارد.

انواع روش های لمینت کدام اند؟

  1. روکش کامپوزیتی : روکش های کامپوزیتی معمولا قیمت کمتری نسبت به روکش سرامیکی دارند و نیاز به حذف مینای دندان برای نصب آنها نیز کمتر است. گاهی اوقات ، ممکن است دندانپزشک مجبور نباشد قبل از قرار دادن روکش کامپوزیت ، مینا را از بین ببرد. همچنین باید گفت در صورت شکستن یا خرابی، روکش های کامپوزیت معمولاً راحت تر از روکش های سرامیکی قابل جایگزینی هستند.
  2. روکش های سرامیکی : روکش های پرسلن، کلاهک نازک و محکمی دارند که دندانپزشک می تواند آن را روی قسمت های بالایی و کناری دندان قرار دهد. برای اتصال این نوع لمینت ها، دندانپزشک قبل از قرار دادن آنها، مقداری مینای دندان را از روی دندان خارج می کند. روکش های سرامیکی همرنگ دندان های طبیعی هستند، و می توان از رنگ های سفیدتر آنها برای ایجاد یک طرح لبخند جذاب استفاده نمود.
تفاوت بین ژنژیویت و پریودنتیت چیست؟
مطلب پیشنهادی برای شما

در این مقاله سعی کردیم که شما را با لمینت آشنا نماییم . برای انجام هر کاری شما قبل از انجام آن باید دارای اطلاعات کافی باشید .ما در این مقاله راجع به تمام موضوعات ساده و بدون حاشیه مباحثی را ارائه نمودیم امیدوارم که از خواندن این مطالب به پاسخ سوالات خود رسیده باشید. برای انجام لمینت ما به شما دکتر فاطمه حیدری دندانپزشک را معرفی می نماییم.

دكتر فاطمه حيدری

جراح -دندانپزشک

بهترین دندانپزشک اصفهان

آشنایی با خدمات 

جهت کسب اطلاعات تماس دکتر فاطمه حیدری به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
افتادن یا شکستن لمینت
نوشتهٔ بعدی
جرمگیری دندان در ارتودنسی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست