جراحی لیفت سینوس

جراحی لیفت سینوس: آنچه قبل ، حین و بعد از عمل اتفاق می افتد

جراحی لیفت سینوس: آنچه قبل ، حین و بعد از عمل اتفاق می افتد

جراحی لیفت سینوس

راه ایمپلنت های دندانی قوی و سالم همیشه ساده نیست ، اما در صورت لزوم ، عمل جراحی لیفت سینوس قطعاً گامی در مسیر یک لبخند کامل و سالم است. این روش نسبتاً رایج امکان استفاده از مزایای کامل ایمپلنت های دندانی را حتی پس از از دست دادن قابل توجه استخوان ممکن می سازد.

ما هر مرحله از عمل جراحی برداشتن سینوس ، بهبودی ، خطرات ، هزینه ها و سوالات متداول را به طور خلاصه بیان می کنیم تا همه اطلاعاتی را که باید بدانید به شما ارائه دهیم.

روش لیفت سینوس چیست؟

لیفت سینوس ، که به آن بزرگ شدن سینوس نیز گفته می شود ، روشی است که قرار دادن ایمپلنت های دندانی را آسان تر می کند. برخی از بیماران نیاز به ایمپلنت دندان دارند اما دچار تحلیل استخوان شده اند ، بنابراین از حمایت کافی استخوان لازم برای ایمپلنت برخوردار نیستند. شما می توانید با تقویت سینوس از حمایت مورد نیاز خود برخوردار شوید.

این روش میزان استخوان فک بالا را که برای کاشت دندان مورد نیاز است افزایش می دهد. این یکی از رایج ترین روش های پیوند استخوان برای بیماران ایمپلنت دندان است.

اغلب اوقات ، تقویت سینوس ها یکی از روش های زیادی است که در طول بازسازی کامل دهان انجام می شود.

مرکز دندانپزشکی دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان ،با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص در انجام کلیه خدمات دندانپزشکی در خدمت شما بیماران محترم می باشد. در این مرکز با استفاده از روش هایی نظیر روکش های دندانی ، بلیچینگ دندان، سفید کردن دندان و جراحی لیفت سینوس زیبایی را برای شما به بهترین نحو تامین می کند.

چه کسی نیاز به تقویت سینوس دارد؟

در 25 سال گذشته ، ایمپلنت های دندانی به آسانی در دسترس قرار گرفته اند ، و آنها را به یک روش دندانپزشکی متداول تبدیل کرده است. با افزایش تعداد افراد ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان های از دست رفته ، لیفت سینوس ها نیز رایج شده است.

اگر دندان و استخوان فک در پشت فک ، در نزدیک سینوس های خود از دست رفته باشد ، ممکن است تقویت سینوس ضروری باشد. استخوان فک و دندان های این ناحیه ممکن است به دلیل نقایص مادرزادی ، بیماری های پریودنتال ، سرطان ، سایر شرایط پزشکی یا فقط فرایند طبیعی درمان از بین برود. اگر سینوس های شما بیش از حد به فک بالا نزدیک هستند و برای قرار دادن ایمپلنت به فضای بیشتری نیاز دارید ، می توانید از لیفت سینوس استفاده کنید.

جراحی لیفت سینوس

جراحی لیفت سینوس

قبل از عمل جراحی افزایش سینوس چه اتفاقی می افتد؟

لیفت سینوس در اصل پیوند استخوان است. شما از یک استخوان در یک مکان استفاده می کنید و از آن در فک بالا استفاده می کنید. اولین قدم تعیین محل استخوان مورد استفاده در جراحی است. سه نوع رایج ترین استخوان مورد استفاده در جراحی های سینوس لیفت عبارتند از:

دندان‌های مصنوعی‌ مون رو چطور عین دندان های طبیعی انتخاب کنیم؟
مطلب پیشنهادی برای شما

استخوان بدن شما (استخوان اتوژن) که معمولاً از نواحی دیگر دهان یا بدن گرفته می شود.
استخوان از جسد (استخوان آلوژنیک)
استخوان از گاو (زنوگرافت)
یک ماده مصنوعی شبیه استخوان
پس از مشخص شدن منبع استخوان ، جراح و/یا متخصص دندانپزشکی شما برای مطالعه آناتومی فک و سینوس شما بسیار مراقبت خواهند کرد. اندازه گیری های دقیقی برای ارزیابی ارتفاع و عرض استخوان موجود و ارزیابی سینوس انجام می شود. هنگامی که پزشک و شما استخوان را برای استفاده انتخاب کردید ، آنها با این روش جلو می روند.

برای ایجاد لبخند زیبا از دندانپزشکی فراتر و فراتر بروید. یک تجربه برتر دندانپزشکی تنها با یک مشاوره فاصله دارد!

در طول عمل جراحی افزایش سینوس چه اتفاقی می افتد؟

روش لیفت سینوس یک روش ایمن و ساده است. به طور کلی عمل جراحی تقویت سینوس در مطب متخصص پروتز یا جراح دهان انجام می شود. کل پروسه بین 90 دقیقه تا دو ساعت به طول می انجامد.

اول ، بیمار با استفاده از بی حسی موضعی و/یا عمومی بیهوش می شود. در صورت لزوم ، پزشک ممکن است از نیتروس اکسید استفاده کند ، اما این کمتر رایج است.
در مرحله بعد .جراح بافت لثه را که دندانهای پشتی شما در آن قرار داشت برش می دهد تا استخوان فک نمایان شود.
با بلند شدن بافت و نمایان شدن استخوان فک . جراح یک حلقه کوچک در استخوان برش می دهد. که از طریق آن می توانند به آرامی به غشای سینوس ها فشار بیاورند.
وقتی قطعه استخوانی به فضای حفره سینوس برداشته می شود . سوراخ با پیوند استخوان که قبلاً تعیین شده بود پر می شود.
پس از انجام این کار ، عمل کامل می شود و جراح برش را با بخیه می بندد.
یک روش تقویت سینوس در لوئیزویل ، KY را می توان به این 5 مرحله تقسیم کرد.

مرکز دندانپزشکی دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان ،با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص در انجام کلیه خدمات دندانپزشکی در خدمت شما بیماران محترم می باشد. در این مرکز با استفاده از روش هایی نظیر روکش های دندانی ، بلیچینگ دندان، سفید کردن دندان و جراحی لیفت سینوس زیبایی را برای شما به بهترین نحو تامین می کند.

عصب کشی و ضعیف شدن دندان
مطلب پیشنهادی برای شما

بعد از عمل جراحی سینوس چه اتفاقی می افتد؟

بیماران می توانند پس از بیدار شدن از بیهوشی به خانه بروند. پس از عمل لیفت سینوس ، اکثر بیماران کمی تورم و خونریزی را تجربه می کنند. اما تنها کمی احساس ناراحتی می کنند. مهمترین قسمت بهبودی حفظ پیوند استخوان در محل خود است .بنابراین مهم است که از ضربه زدن به بینی خودداری کنید (یا در صورت امکان عطسه نکنید). هر یک از این موارد می تواند باعث حرکت مواد پیوند استخوان و شل شدن بخیه ها شود.

وقتی به خانه می روید ، احتمالاً از اسپری نمک برای مرطوب نگه داشتن بینی ، نسخه ای برای جلوگیری از احتقان و تورم ، نسخه داروهای ضد درد. آنتی بیوتیک و/یا دهانشویه ضد میکروبی برای جلوگیری از عفونت استفاده می کنید. بیشتر بیماران تا یک روز دیگر در تختخواب با یخ در اطراف آن منطقه هستند. تا بتوانند فعالیتهای عادی خود را از سر بگیرند.

شما 7-10 روز پس از جراحی با پزشک متخصص دندانپزشک قرار ملاقات خواهید داشت. در طی این قرار ، متخصص محل جراحی را مورد بررسی قرار می دهد و ممکن است بخیه هایی را که به خودی خود حل نشده اند از بین ببرد. در برخی موارد ، از بیماران خواسته می شود که چند بار دیگر به خانه بازگردند تا مطمئن شوند. که ناحیه به درستی بهبود می یابد و عکس های لازم با اشعه ایکس را تهیه کنند.

بهبود کامل از عمل جراحی لیفت سینوس حداقل 6 ماه طول می کشد. تا سینوس ها بهبود یابند و استخوان آنقدر قوی باشد که از ایمپلنت های دندانی پشتیبانی کند. اگرچه ممکن است این روند کند به نظر برسد . اما شما در حال تلاش برای دستیابی به نتایجی هستید که یک عمر باقی خواهند ماند.

پس از انجام عمل جراحی بزرگسازی سینوس در دفتر جراحی لوسویل ، KY ، بهبودی می تواند تا 6 ماه طول بکشد.

هزینه افزایش سینوس چقدر است؟

هزینه لیفت سینوس معمولاً بین 1500 دلار برای آسانسور کوچک و ساده تا 5000 دلار برای موارد پیچیده تر است. در مواردی که مواد پیوند استخوان بیشتری مورد نیاز است ، هزینه جراحی معمولاً افزایش می یابد. وقتی می خواهید جراحی بزرگی را در نظر بگیرید ، می خواهید اطمینان حاصل کنید که با یک متخصص کامل و واجد شرایط کار می کنید.

اهمیت مراقبت های پیشگیرانه از دندان
مطلب پیشنهادی برای شما

خطرات روش افزایش سینوس

لیفت سینوس یک عمل جراحی است و بنابراین خطرات ذاتی را به همراه دارد. خطر اصلی این جراحی سوراخ شدن یا پاره شدن غشاء است. اگر این اتفاق بیفتد ، می توان آن را ترمیم کرد و جراحی ادامه پیدا کرد. گاهی اوقات ، در صورت پارگی بزرگتر ، باید به غشاء زمان داد تا بهبود یابد تا لیفت بعداً دوباره انجام شود.

خطر بزرگتر عفونت سینوسی است. جراح برای محافظت در برابر این امر به شما دارو می دهد و باید مراقب باشید که عطسه یا بینی خود را خیلی محکم نسازید تا از حرکت دادن مواد پیوند استخوان جلوگیری کرده یا بخیه هایتان را جدا نکنید. به همین دلیل ، ما توصیه نمی کنیم که در فصل آلرژی خود عمل تقویت سینوس را انجام دهید.

جراحی لیفت سینوس

جراحی لیفت سینوس

سوالات متداول افزایش سینوس

از چه چیزی برای پیوند استخوان استفاده می شود؟
آیا لیفت سینوس برای کاشت دندان ضروری است؟
آیا بعد از عمل با سینوس هایم مشکل خواهم داشت؟
ساختن غیر ممکن ، دوباره ممکن
در حالی که جراحی لیفت سینوس ممکن است یک اقدام بزرگ به نظر برسد ، کسانی که آن را پشت سر گذاشته اند ، گزارش می دهند که مزایای آن کاملاً ارزش دارد. برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی ، باید یک پایه حمایتی داشته باشید. برای بسیاری از بیماران ، تنها راه دستیابی به این سیستم حمایتی کافی استفاده از روش تقویت سینوس است.

این جراحی نسبتاً جدید ، اما م effectiveثر ، پاسخی به بیمارانی است که هیچ وسیله دیگری برای حمایت از ایمپلنت های دندانی خود ندارند. با تقویت سینوس ، می توانید از تمام مزایای دندان های طبیعی ، قوی و زیبا – حتی اگر استخوان های فک شما از بین رفته یا از کار افتاده است ، بهره مند شوید. تیم جراحی ما شما را در هر مرحله همراه می کند تا لبخندی را که همیشه می خواستید به شما هدیه دهد.

مرکز دندانپزشکی دکتر فاطمه حیدری جراح دندانپزشک اصفهان ،با پشتوانه ای قوی از تجربه و تخصص در انجام کلیه خدمات دندانپزشکی در خدمت شما بیماران محترم می باشد. در این مرکز با استفاده از روش هایی نظیر روکش های دندانی ، بلیچینگ دندان، سفید کردن دندان و جراحی لیفت سینوس زیبایی را برای شما به بهترین نحو تامین می کند.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر فاطمه حیدری همین جا کلیک کنید.

در صورت داشتن سوال یا پیشنهادی و برای راهنمایی بیشتر و رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

, , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
11 راه برای تجمع مجدد دندان ها و جلوگیری از مواد معدنی زدایی چیست؟
نوشتهٔ بعدی
چگونه می توان از حفره ها دندان خلاص شد؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست