ترمیم دندان های عقبی

ترمیم دندان های عقبی که به شدت پوسیده شده اند چگونه است؟

ترمیم دندان های عقبی که به شدت پوسیده شده اند چگونه است؟

ترمیم دندان های عقبی

تاج های فولادی ضد زنگ (SSCs)

روکش های فولادی ضد زنگ برای ترمیم دندان های عقبی که به شدت پوسیده شده اند و نمی توانند پرکننده های سفید را نگه دارند، استفاده می شود. هنگامی که پوسیدگی دندان در دندان های عقبی درمان نشود، دندان ها ممکن است آسیب زیادی به مینا، عاج و گاهی اوقات عصب (پالپ) وارد کنند. در چنین مواردی، پرکردن های همرنگ دندان گزینه مناسبی نیستند و روکش های فولادی ضد زنگ ضروری هستند.

این تاج های پیش ساخته به رنگ برش مناسب هستند. سپس روی دندان های شیری (شیری) سیمان می شود تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود تا زمانی که این دندان ها به طور طبیعی از بین بروند.

پرکننده های رنگی دندان (رزین کامپوزیت)

پرکردگی های رنگی دندان برای ترمیم دندان های جلو یا عقب یا جایی که ظاهر زیبایی مهم است استفاده می شود. کامپوزیت ها برای ترمیم دندان های شکسته و/یا نواحی پوسیده استفاده می شوند. سایه مواد ترمیمی کامپوزیت تا حد امکان با رنگ دندان های طبیعی مطابقت دارد.


 جراح دندانپزشک اصفهان  را از اینجا بشناسید.


 

ترمیم دندان های عقبی

ترمیم دندان های عقبی

 

 اینستاگرام دکتر فاطمه حیدری

اشعه ایکس (رادیوگرافی)

به طور کلی، کودکان بیشتر از بزرگسالان به اشعه ایکس نیاز دارند. دهان آنها به سرعت رشد می کند و تغییر می کند. اشعه ایکس اغلب می تواند ضعف هایی را در ساختار دندان نشان دهد (مانند دمینرالیزاسیون) که ممکن است با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نباشد.

جرم گیری دندان چگونه است؟
مطلب پیشنهادی برای شما

دکتر فاطمه حیدری معاینه اشعه ایکس را هر شش ماه یکبار برای کودکانی که در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار دارند توصیه می کند. کودکان با خطر کم پوسیدگی دندان کمتر به اشعه ایکس نیاز دارند. ما از رادیوگرافی دیجیتال استفاده می کنیم که تقریباً 1/4 تابش اشعه ایکس سنتی دندان را استفاده می کند.

آیا حذف مسواک زدن بدتر است یا نخ دندان کشیدن؟
ترمیم دندان های عقبی

ترمیم دندان های عقبی

تمیز کردن دندان (پیشگیری)

در طول ویزیت دندانپزشکی، دستیار دندانپزشک یا متخصص بهداشت ابتدا سابقه پزشکی کودک شما را با شما بررسی می کند. این کار برای اطمینان از اینکه دکتر دانستون و کارکنانش در مورد سلامت عمومی کودک شما به‌روزرسانی شده‌اند تا بتوانیم هر عاملی را که ممکن است به سلامت دندان کودک شما مربوط باشد بررسی کنیم.

سپس دهان کودک شما از نظر سلامت کلی دهان مورد بررسی قرار می گیرد. در مرحله بعد، دندان های کودک شما به طور کامل تمیز می شود تا پلاک و جرم (رسوبات تارتر سخت) که می تواند باعث ایجاد حفره و بیماری لثه شود، از بین برود.

پس از تمیز کردن، فلوراید روی دندان ها اعمال می شود تا به محافظت و تقویت نواحی ضعیف در برابر پوسیدگی کمک کند.

برای یک کودک سالم، دکتر فاطمه حیدری توصیه می کند حداقل هر شش ماه یکبار به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید تا سلامت دهان و دندان کودک شما ارزیابی شود.

با این حال، اگر کودک شما نیازهای ویژه ای دارد یا بیشتر مستعد پوسیدگی دندان است.

ممکن است دندانپزشک مراجعه های مکرر را برای مدیریت دقیق تر سلامت دهان و دندان کودک شما توصیه کند ، با ما تماس بگیرید.

مزایای دندانپزشک کودکان
مطلب پیشنهادی برای شما

, , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
پرکردن دندان های شیری: آیا واقعاً لازم است؟
نوشتهٔ بعدی
فلوراید چقدر در سلامت دندان موثر است؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست